Automatizace mění způsob práce i samotné pracoviště. Rozhovory na toto téma dnes často začínají i končí na stejné notě – automatizace podnikových procesů pomocí technologií.

Studie za studií ukazují, jak automatizace pozitivně pomáhá malým i velkým podnikům, včetně zvyšování ročních zisků a úspory spousty času při každodenních procesech.

Než se dostaneme příliš daleko k výhodám automatizace, máme pro vás krátkou otázku – Co přesně máme na mysli, když se řekne automatizace v podnikání?

Doufám, že to nejsou roboti, kteří přebírají naši práci, protože to by nebylo dobré, že? Ale vážně, co to je?

Strach z automatizace

Podle odborníků na umělou inteligenci nahradí automatizace v příštích 15 letech 40 % pracovních míst. Znamená to tedy, že nás roboti všechny vymažou ze světa podnikání? Myslím, že ne.

Automatizace podnikání není jen o nahrazení každodenní manuální práce nejmodernějšími technologiemi – jde o víc. V tomto konkrétním článku se budeme zabývat tím, jak se automatizuje budoucnost práce a jak mohou podniky využít automatizaci k tomu, aby se v roce 2022 a samozřejmě i v následujících letech prosadily.

Začněme tedy a ponořme se trochu hlouběji.

Co znamená automatizace pro podniky?

Automatizace je z hlediska podnikání proces implementace softwarových aplikací, které zvyšují efektivitu rutinních podnikových úkolů. Pomáhá odlehčit neproduktivním věcem a umožňuje soustředit se na důležitější úkoly.
 
Podívejme se na to tak, že existují dva druhy úkolů: ty, které vás nebaví dělat (ty opakované), a ty, které chcete udělat (ty naléhavé/důležité).
 
Automatizace vám umožní eliminovat ty nejvšednější nebo nejneoblíbenější úkoly a uvolnit čas pro úkoly s vyšší hodnotou na vašem seznamu úkolů – to jsou úkoly, které pravděpodobně posunou vaše podnikání na vyšší úroveň.
Automatizace procesů v podníkání
Automatizace procesů v podníkání: Abyste mohli trávit méně času v práci.
Automatizace a inteligentní softwarová řešení již významně ovlivňují svět kolem nás. Existuje také mnoho statistik a studií, které ukazují, jak automatizace nabízí organizacím a profesionálům, jako jste vy, významnou konkurenční výhodu v jakémkoli odvětví.

Proč byste měli automatizovat své podnikání?

Úspěšná automatizace není jen lékem na monotónnost
Podívejme se na těchto pět důvodů, proč automatizovat své podnikání ještě dnes.
Zlepšení efektivity a rychlosti

Manuální procesy jsou časově náročnější a náchylnější k chybám - s tím lze souhlasit. Když však pracovní postupy automatizujete, snáze omezíte chyby a neefektivitu spojenou s daným úkolem. Umožňuje vám to objevit nejlepší způsob, jak něco udělat. Pokud potřebujete opakovaně vytvářet sady dokumentů, kde se několikrát opakují stejné údaje. To kopírování je otravné co? Celý tento proces však lze urychlit a automatizovat pomocí cyhtře nastaveného systému.

Zlepšení zákaznické zkušenosti

V dnešní době je poskytování lepších služeb zákazníkům prioritou každé firmy. Zákazníci se však změnili, jsou stále neklidnější. Očekávají rychlejší obsluhu a konzistentní zkušenosti. Zde přichází na pomoc automatizace.

Vytváření poznatků pro vaše podnikání

Mít jasnější přehled o odvětví nebo cílové komunitě je pro každou firmu další výhodou. Přispívá k přijímání chytřejších rozhodnutí, zejména pokud jde o marketing, což je v dnešní době důležitý aspekt pro všechny podniky.

Chcete-li získat lepší kontrolu nad svým podnikáním

Lidé, projekty, úkoly, harmonogramy, strategie a/nebo spolupráce - vedení úspěšného podniku dnes vyžaduje úspěšné řízení všech těchto aspektů. Jako majitel firmy nebo projektový manažer je důležité mít všechny aspekty neustále pod kontrolou. Automatizace podnikání pomocí nástrojů, jako je aplikace pro řízení projektů, umožňuje manažerům zobrazit všechny části pracovního postupu na jednom místě - díky tomu je snazší zjistit, kdo, co, kdy a jak dlouho dělá.

Eliminace možných obchodních překvapení (těch špatných)

Jedním z mnoha přínosných aspektů automatizace podnikových procesů je, že eliminuje nepředvídatelnost, která je s nimi spojena. Díky automatizaci se nebudete dostávat do situací, které jste nečekali. Místo toho budete mít k dispozici předběžné řešení, které vám pomůže komunikovat a řešit odhalené problémy.

Jak automatizovat své podnikání pro rychlý růst

Automatizace je rychlý a snadný způsob, jak může firma dosáhnout svých požadovaných cílů.
Pokud tedy vaše firma uvažuje o zavedení automatizace do svých procesů, zde jsou kroky, které je třeba mít na paměti.
Krok 1

Nejprve automatizujte nejjednodušší a nejvíce se opakující procesy.

Krok 2

Vyberte si potřebné nástroje - najděte ty, které vyhovují vašemu projektu a podnikání.

Krok 3

Stanovte si cíle automatizace - vězte, kam směřujete a čeho chcete dosáhnout.

Krok 4

Sledujte výsledky a zdokonalujte své procesy - praktikujte neustálé zlepšování.

Krok 5

Vybudujte kulturu, která přijme automatizaci. Doufám, že vás tento příspěvek nasměruje správným směrem k přechodu vašeho podniku z manuálních procesů na procesy automatizované.

Chcete zařadit vyšší rychlost v podnikání?

Proberme spolu, jak může automatizace firemních procesů pomoci přímo vašemu podnikání.